KÖSTENCE OVIDIUS ÜNİVERSİTESİ ZİYARET EDİLDİ

Rektörümüz Romanya’da Türklerin en çok yaşadığı bölgede yer alan Ovidius Üniversitesini Rektörü Prof. Dr.Sorin Rugina’yı makamında ziyaret etti.

Ovidius Üniversitesini Rektörü Prof. Dr.Sorin Rugina Üniversitelerinin 1961 yılında kurulduğunu, 15000 civarında öğrenciye sahip olduklarını, kapılarının herkese açık olduğunu ve okullarını bir barış üniversitesi haline getirmeye çalıştıklarını belirtti. TİKA’nın Matematik Bölümlerinde bir merkez ve gelişmiş bir kütüphane kurulmasına büyük destek verdiğini ve bu konuda müteşekkür olduğunu söyledi. Özellikle Balkan Üniversiteler Birliği’nin kurucu Üniversitelerinden biri oldukları için çok mutlu olduklarını ve birliğe çok önem verdiğini ifade etti. Trakya Üniversitesinde Romen Dili Bölümü açılması ile ilgili her katkıya hazır olduklarını vurguladı.

Rektörümüz Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu Köstence’de olmaktan mutlu olduğunu, Edirne ile Köstence arasında tarihi ve kültürel anlamda organik bağlar bulunduğunu, Üniversitemizin her türlü işbirliğine hazır olduğunu, iki üniversite arasında Erasmus programının aktif olarak kullanıldığını ve bu yıl içerisinde Üniversitemizde Ovidius Üniversitesi ile ortak iki kültür ve sanat etkinliği düzenlendiğini, bu etkileşimin diğer alanlara da yayarak en kısa zamanda kardeş üniversiteler haline gelineceğinden hiç kuşkusu olmadığını belirtti. Ayrıca bu yıl içerisinde Romanya Tanıtım Günlerinin Trakya Üniversitesinde gerçekleştiğini söyledi.

Toplantıda Mevlana Programı tanıtıldı. İkili Anlaşma ve Mevlana Protokolü en kısa zamanda basın önünde imzalanması kararlaştırıldı.

Prof. Dr. Sorin Rugina, Üniversitelerine adını veren ünlü şair Ovidius’un 2000. Ölüm yıldönümü olması münasebeti ile Rektörümüz Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz’a Ovidius Madalyası ve Diploması verdi.

Toplantıya ayrıca Köstence Başkonsolosu Sayın Uygar M Sertel ve TİKA Koordinatörü Sayın Hacı Ahmet Daştan’da katıldı.
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 238 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017