KÖSTENCE OVIDIUS ÜNİVERSİTESİ ZİYARET EDİLDİ

Rektörümüz Romanya’da Türklerin en çok yaşadığı bölgede yer alan Ovidius Üniversitesini Rektörü Prof. Dr.Sorin Rugina’yı makamında ziyaret etti.

Ovidius Üniversitesini Rektörü Prof. Dr.Sorin Rugina Üniversitelerinin 1961 yılında kurulduğunu, 15000 civarında öğrenciye sahip olduklarını, kapılarının herkese açık olduğunu ve okullarını bir barış üniversitesi haline getirmeye çalıştıklarını belirtti. TİKA’nın Matematik Bölümlerinde bir merkez ve gelişmiş bir kütüphane kurulmasına büyük destek verdiğini ve bu konuda müteşekkür olduğunu söyledi. Özellikle Balkan Üniversiteler Birliği’nin kurucu Üniversitelerinden biri oldukları için çok mutlu olduklarını ve birliğe çok önem verdiğini ifade etti. Trakya Üniversitesinde Romen Dili Bölümü açılması ile ilgili her katkıya hazır olduklarını vurguladı.

Rektörümüz Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu Köstence’de olmaktan mutlu olduğunu, Edirne ile Köstence arasında tarihi ve kültürel anlamda organik bağlar bulunduğunu, Üniversitemizin her türlü işbirliğine hazır olduğunu, iki üniversite arasında Erasmus programının aktif olarak kullanıldığını ve bu yıl içerisinde Üniversitemizde Ovidius Üniversitesi ile ortak iki kültür ve sanat etkinliği düzenlendiğini, bu etkileşimin diğer alanlara da yayarak en kısa zamanda kardeş üniversiteler haline gelineceğinden hiç kuşkusu olmadığını belirtti. Ayrıca bu yıl içerisinde Romanya Tanıtım Günlerinin Trakya Üniversitesinde gerçekleştiğini söyledi.

Toplantıda Mevlana Programı tanıtıldı. İkili Anlaşma ve Mevlana Protokolü en kısa zamanda basın önünde imzalanması kararlaştırıldı.

Prof. Dr. Sorin Rugina, Üniversitelerine adını veren ünlü şair Ovidius’un 2000. Ölüm yıldönümü olması münasebeti ile Rektörümüz Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu’na, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz’a Ovidius Madalyası ve Diploması verdi.

Toplantıya ayrıca Köstence Başkonsolosu Sayın Uygar M Sertel ve TİKA Koordinatörü Sayın Hacı Ahmet Daştan’da katıldı.
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 165 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30