KAMU ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞ BİRLİĞİ PORTALI KULLANICILARIN HİZMETİNE AÇILDI

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından oluşturulan kamu sanayi iş birliğini daha etkin hale getirmeyi hedefleyen Kamu Üniversite Sanayi İş Birliği Portalı Tanıtım Toplantısı 15 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, dekanlar, müdürler, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta konuşan KÜSİP İl Koordinatörü Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, 2015 yılında ilk defa ortaya çıkan kamu-sanayi iş birliği fikrinde bu portalla önemli bir adım atıldığını belirterek akademisyenlerimizin yetenekleri ile sanayinin gücünü bir araya getirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

 Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut, tek bir portal ile yatırımcıları, Ar-Ge merkezlerini, laboratuvarları, üniversiteleri, sanayi vb. birçok paydaşı bir araya getirildiğini belirtti.

 ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, üniversite-sanayi iş birliğini en iyi uygulayan illerden biri olduğumuzu belirttiği konuşmasında öğrencilerimizin yetişmesi ve sanayinin ihtiyaç duyduğu elemanı bulması açısından bu portalın önemli bir kolaylık sağlayacağını söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Üniversiteler toplumun beynidir. İşi planlayıp uygulayan, kontrol eden ana düşünsel kurumlardır. Sanayi ise bir ülkeyi ayağa kaldıran güçtür. Sanayi ve üniversite iş birliğini güçlü bir şekilde sağlarsak Ülkemizin kalkınma hızı da artacaktır. Kurumların birbirini tanıması ve birbirlerinin kabiliyetlerini bilmesi önemli. KÜSİ çalışmaların hocalarımız 130 iş yerini bizzat gezerek neler yapabileceklerini, hangi konularda destek vereceklerini ve teşvik fırsatlarını anlattı. 3+1 ve 7+1 modellerimizi seneye uygulayacağız. Bu portalla üniversiteler artık sanayilere nüfuz ediyor. Üniversitelerin beyin gücünden ve dinamizminden tüm sanayi faydalanacaktır. Yunus Emre’nin dediği gibi "Gelin tanış olalım/İşi kolay kılalım." Kurumlar birbirlerinin yeteneklerini öğreniyor, birbiri ile tanış oluyor. Bu portalda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından KÜSİP Koordinatörleri Recep Uzungil ve Mithat Kaya bir sunum gerçekleştirdi. Sunumda KÜSİP’in fikrinin ortaya çıkışından ve gelişme süreçlerinden bahsedilerek portalın sanayi, kamu, üniversite, yatırımcı, laboratuvar, AR-GE merkezleri gibi birçok paydaşı bir arya getireceğinden bahsetti.

KÜSİP’in tanıtılmasıyla son bulan sunumun ardından soru cevap kısmına geçildi. Soru cevap bölümünün ardından toplantı son buldu.

Tüm öğrencilerimizin, araştırmacılarımızın ve akademisyenlerimizin  https://kusip.gov.tr/kusip/views/portal                adresinden portalı ziyaret etmelerini tavsiye ediyoruz.

Bu içerik 15 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 596 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..