INTERNATIONAL UNIVERSITY OF NOVI PAZAR İLAHİYAT FAKÜLTESİNDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle Ülkemizde bulunan International University of Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Gicic ve İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Admir Muratovic ile Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinden oluşan heyet 05 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.
 
Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda heyeti kabul eden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Üniversitemizi tanıtarak “Balkanlardan en çok öğrenciye sahip olan üniversiteyiz. Sizi kardeş olarak görüyoruz. Kendimizden ayrı görmüyoruz. Çanakkale ve Balkan Savaşlarında beraber şehit düştük. Burası sizin eviniz, sizin üniversiteniz. Siz sevindiğinizde seviniyor, siz üzüldüğünüzde üzülüyoruz. Oralarda bizim dinimizi yaşıyorsunuz, kültürümüze sahip çıkıyorsunuz. O yüzden size borçluyuz. Trakya Üniversitesi hizmetinizdedir.” dedi.
 
International University of Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Gicic dostane karşılamadan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında “Trakya Üniversitesi Balkanlar için önemli bir kurumdur. Trakya Üniversitesi 90’lı yıllardan itibaren öğrencilerimizin ve akademik kadromuzun yetişmesinde önemli bir rol oynadı. Bundan dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne ve tüm üniversitelerine teşekkür ediyoruz. Biz yeni bir fakülte olarak sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Hedefimiz Balkan ve Avrupa İslami Bilimler Birliğini oluşturmaktır.” dedi.
 
Toplantıda Türkçe eğitim verecek eğitimcilere ihtiyaç bulunduğundan bahseden Dekan Prof. Dr. Enver Gicic’e Rektörümüz destek vereceklerini iletti.
 
Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İlahiyat Fakültemizi tanıtarak başladığı konuşmasında “Novi Pazar Üniversitesi ile iş birliğine hazırız. Değişim programlarının yanı sıra Türkiye’de ve Sırbistan’da düzenlenecek etkinlikleri ile de iş birliğini artırabiliriz. Gerçekleştirilecek tüm ortaklıklara hazırız.” dedi.
 
Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Admir Muratovic "Bizim için iki Mehmet çok önemli. Biri Fatih Sultan Mehmet diğeri Sokullu Mehmet Paşa'dır. Gönüllerimizde her zaman yer etmişlerdir." diyerek sıcak karşılamadan ve gerçekleştirilecek iş birliğinden ötürü şahsı ve öğrenciler adına duyduğu memnuniyeti dile getirerek herkese teşekkür etti.
 
Mimar Sinan Vakfı Başkanı Hasan Gümüş, vakıf üyelerinden oluşan bir heyetle toplantıya katılarak bir sivil toplum kuruluşu olarak Üniversitemiz ve Novi Pazar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasındaki bağlantıyı sağlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Toplantıda söz alan misafir öğrenciler Edirne’de ve Üniversitemizde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek gerçekleştirilecek olan iş birliklerinden dolayı heyecan duyduklarını ifade ettiler.
Bu içerik 05 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 109 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

ULUSLARARASI ÖĞRENCİ GİRİŞ SINAVI (YÖS) ÇALIŞTAYI SAMSUN'DA GERÇEKLEŞTİ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Uluslararası İlişkiler Birimi ev sahipliğinde YÖK ve ÖSYM ortaklığı ile 13 Kasım 2017 tarihinde Samsun’da düzenlenen "Uluslararası Öğrenci Giriş Sınavı (YÖS) Çalıştayı’nda” Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinden gelen temsilciler ile birlikte sınav sistemi ve sistemin neden olduğu sorunlara ilişkin çözüm önerileri tartışıldı. Otuz farklı &u..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017