INTERNATIONAL UNIVERSITY OF NOVI PAZAR İLAHİYAT FAKÜLTESİNDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle Ülkemizde bulunan International University of Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Gicic ve İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Admir Muratovic ile Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinden oluşan heyet 05 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.
 
Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda heyeti kabul eden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Üniversitemizi tanıtarak “Balkanlardan en çok öğrenciye sahip olan üniversiteyiz. Sizi kardeş olarak görüyoruz. Kendimizden ayrı görmüyoruz. Çanakkale ve Balkan Savaşlarında beraber şehit düştük. Burası sizin eviniz, sizin üniversiteniz. Siz sevindiğinizde seviniyor, siz üzüldüğünüzde üzülüyoruz. Oralarda bizim dinimizi yaşıyorsunuz, kültürümüze sahip çıkıyorsunuz. O yüzden size borçluyuz. Trakya Üniversitesi hizmetinizdedir.” dedi.
 
International University of Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Gicic dostane karşılamadan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında “Trakya Üniversitesi Balkanlar için önemli bir kurumdur. Trakya Üniversitesi 90’lı yıllardan itibaren öğrencilerimizin ve akademik kadromuzun yetişmesinde önemli bir rol oynadı. Bundan dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne ve tüm üniversitelerine teşekkür ediyoruz. Biz yeni bir fakülte olarak sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Hedefimiz Balkan ve Avrupa İslami Bilimler Birliğini oluşturmaktır.” dedi.
 
Toplantıda Türkçe eğitim verecek eğitimcilere ihtiyaç bulunduğundan bahseden Dekan Prof. Dr. Enver Gicic’e Rektörümüz destek vereceklerini iletti.
 
Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İlahiyat Fakültemizi tanıtarak başladığı konuşmasında “Novi Pazar Üniversitesi ile iş birliğine hazırız. Değişim programlarının yanı sıra Türkiye’de ve Sırbistan’da düzenlenecek etkinlikleri ile de iş birliğini artırabiliriz. Gerçekleştirilecek tüm ortaklıklara hazırız.” dedi.
 
Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Admir Muratovic "Bizim için iki Mehmet çok önemli. Biri Fatih Sultan Mehmet diğeri Sokullu Mehmet Paşa'dır. Gönüllerimizde her zaman yer etmişlerdir." diyerek sıcak karşılamadan ve gerçekleştirilecek iş birliğinden ötürü şahsı ve öğrenciler adına duyduğu memnuniyeti dile getirerek herkese teşekkür etti.
 
Mimar Sinan Vakfı Başkanı Hasan Gümüş, vakıf üyelerinden oluşan bir heyetle toplantıya katılarak bir sivil toplum kuruluşu olarak Üniversitemiz ve Novi Pazar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasındaki bağlantıyı sağlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Toplantıda söz alan misafir öğrenciler Edirne’de ve Üniversitemizde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek gerçekleştirilecek olan iş birliklerinden dolayı heyecan duyduklarını ifade ettiler.
Bu içerik 05 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 49 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

20. YÜZYILIN SON SOYKIRIMI: SREBRENİTSA KONFERANSI VE 100 KARİKATÜRLE SREBRENİTSA SOYKIRIMI SERGİSİ

Üniversitemiz Balkan Araştırma Enstitüsü tarafından Srebrenitsa Soykırımının 22. Yılı anısına düzenlenen 20. Yüzyılın Son Soykırımı: Srebrenitsa Konferansı ve 100 Karikatürle Srebrenitsa Soykırımı Sergisi 13 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde düzenlendi. Sergi açılışına ve konferansa Vali Yardımcısı Beyazıt Tanç, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büy&uum..

ENDONEZYA CUMHURİYETİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSU HERRY SUDRADJAT’DAN ZİYARET

Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Herry Sudradjat ve beraberindeki heyet 19 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyarette etti. Bilimsel ve kültürel konuların ele alındığı görüşmede Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Endonezya 260 milyon nüfusu, dünyanın en büyük 16. ekonomisine sahip dost ve kardeş bir Ülke. Bizi birbirimize bağlayan tarihi bağla..

15 TEMMUZ DESTANI: 15 TEMMUZ’DA NE OLDU? ANMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz ve Kredi Yurtlar Kurumu Edirne İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen “15 Temmuz Destanı: 15 Temmuz’da Ne Oldu?” adlı Anma Programı 18 Temmuz 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Rıdvan Canım’ın konuşmacı olduğu programa Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Kredi ve Yurtlar Kurumu Edirne İl M&u..