INTERNATIONAL UNIVERSITY OF NOVI PAZAR İLAHİYAT FAKÜLTESİNDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle Ülkemizde bulunan International University of Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Gicic ve İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Admir Muratovic ile Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerinden oluşan heyet 05 Temmuz 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret etti.
 
Balkan Kongre Merkezi Senato Salonu’nda heyeti kabul eden Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Üniversitemizi tanıtarak “Balkanlardan en çok öğrenciye sahip olan üniversiteyiz. Sizi kardeş olarak görüyoruz. Kendimizden ayrı görmüyoruz. Çanakkale ve Balkan Savaşlarında beraber şehit düştük. Burası sizin eviniz, sizin üniversiteniz. Siz sevindiğinizde seviniyor, siz üzüldüğünüzde üzülüyoruz. Oralarda bizim dinimizi yaşıyorsunuz, kültürümüze sahip çıkıyorsunuz. O yüzden size borçluyuz. Trakya Üniversitesi hizmetinizdedir.” dedi.
 
International University of Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Gicic dostane karşılamadan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek başladığı konuşmasında “Trakya Üniversitesi Balkanlar için önemli bir kurumdur. Trakya Üniversitesi 90’lı yıllardan itibaren öğrencilerimizin ve akademik kadromuzun yetişmesinde önemli bir rol oynadı. Bundan dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne ve tüm üniversitelerine teşekkür ediyoruz. Biz yeni bir fakülte olarak sizlerin tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Hedefimiz Balkan ve Avrupa İslami Bilimler Birliğini oluşturmaktır.” dedi.
 
Toplantıda Türkçe eğitim verecek eğitimcilere ihtiyaç bulunduğundan bahseden Dekan Prof. Dr. Enver Gicic’e Rektörümüz destek vereceklerini iletti.
 
Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, İlahiyat Fakültemizi tanıtarak başladığı konuşmasında “Novi Pazar Üniversitesi ile iş birliğine hazırız. Değişim programlarının yanı sıra Türkiye’de ve Sırbistan’da düzenlenecek etkinlikleri ile de iş birliğini artırabiliriz. Gerçekleştirilecek tüm ortaklıklara hazırız.” dedi.
 
Novi Pazar İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Admir Muratovic "Bizim için iki Mehmet çok önemli. Biri Fatih Sultan Mehmet diğeri Sokullu Mehmet Paşa'dır. Gönüllerimizde her zaman yer etmişlerdir." diyerek sıcak karşılamadan ve gerçekleştirilecek iş birliğinden ötürü şahsı ve öğrenciler adına duyduğu memnuniyeti dile getirerek herkese teşekkür etti.
 
Mimar Sinan Vakfı Başkanı Hasan Gümüş, vakıf üyelerinden oluşan bir heyetle toplantıya katılarak bir sivil toplum kuruluşu olarak Üniversitemiz ve Novi Pazar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi arasındaki bağlantıyı sağlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Toplantıda söz alan misafir öğrenciler Edirne’de ve Üniversitemizde bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek gerçekleştirilecek olan iş birliklerinden dolayı heyecan duyduklarını ifade ettiler.
Bu içerik 05 Temmuz 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 78 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

25
Eyl
YENİ İPSALA MESLEK YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

İpsala Meslek Yüksekokuluns yeni başlayan öğrenciler için oryantasyon ve tanışma toplantısı 27/09/2017 Çarşamba Günü saat 13:30'da İpsala Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda yapılacaktır. Program: 27/09/2017 Çarşamba1- Trakya Üniversitesi Tanıtım Sunumu Gösterimi2- İpsala Meslek Yüksekokulu Tanıtım Sunumu Gösterimi3- İpsala Meslek Yüksekokulu Akademik ve İdari Personel Tanıtımı4- Y..

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30