III. BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI AÇILIŞ TÖRENİ

III. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları açılış töreni 12 Mayıs 2015 tarihinde Kırkpınar Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu 75. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış törenine Vali Vekili Mustafa Ergün, Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Tanrıkulu, Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Rektör yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’nun tebrik telgrafı okundu. Aynı zamanda Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de tebrik telgrafı gönderdi. Ardından sporcular Edirne Belediye Bandosu eşliğinde salona giriş yaptı.

Törenin açılış konuşmalarını yapmak için ilk olarak kürsüye gelen Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük konuşmasına Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık Tanıtma Fonu’na teşekkürlerini sunarak başladı ve “Bugün burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Burada amacımız farkındalık yaratmak, her sene etkinliğimizin büyüklüğü artıyor.” diye konuştu. Trakya Üniversitesi ailesi olarak bilimsel çalışmalarıyla özel gereksinimli çocuklara yönelik çalışmalarının yirmi yıl öncesine dayandığını vurgulayan Rektörümüz “Buradan edindiğimiz bilimsel tecrübemizle yüksek lisans ve doktora çalışmalarına ulaşmış bulunuyoruz.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, “Biz burada barış için sevgi için insanlık için buradayız. Buradan bütün Balkanlara sesleniyorum, buradan sadece barış, insanlık ve Edirne mesajı gönderiyoruz.” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Tanrıkulu konuşmasında “Engel diye bir şey yoktur. İnsanların zihinlerindeki engelleri kaldırmamız gerekir.” dedi ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Vali Vekili Mustafa Ergün de konuşmasında bu etkinliği üçüncü kez düzenleyen Üniversitemize, Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük’e, Belediye Başkanlığı’na ve tüm hocalara teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından sahne alan Balkan Sanatları Ritm Grubu’nun gösterisini protokol ve konuklar büyük ilgiyle izledi. Dans yarışmaları ile başlayan oyunlar motor aktivite gruplarının yarışmaları ile devam etti. Gösterilerin ardından protokol tarafından sporculara madalyaları takdim edildi. 

Bu içerik 12 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1164 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30