III. BALKAN ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLAR SPOR OYUNLARI AÇILIŞ TÖRENİ

III. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunları açılış töreni 12 Mayıs 2015 tarihinde Kırkpınar Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu 75. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Açılış törenine Vali Vekili Mustafa Ergün, Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Tanrıkulu, Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Rektör yardımcıları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Açılışta Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’nun tebrik telgrafı okundu. Aynı zamanda Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Nabi Avcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi de tebrik telgrafı gönderdi. Ardından sporcular Edirne Belediye Bandosu eşliğinde salona giriş yaptı.

Törenin açılış konuşmalarını yapmak için ilk olarak kürsüye gelen Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük konuşmasına Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık Tanıtma Fonu’na teşekkürlerini sunarak başladı ve “Bugün burada olmaktan mutluluk duyuyorum. Burada amacımız farkındalık yaratmak, her sene etkinliğimizin büyüklüğü artıyor.” diye konuştu. Trakya Üniversitesi ailesi olarak bilimsel çalışmalarıyla özel gereksinimli çocuklara yönelik çalışmalarının yirmi yıl öncesine dayandığını vurgulayan Rektörümüz “Buradan edindiğimiz bilimsel tecrübemizle yüksek lisans ve doktora çalışmalarına ulaşmış bulunuyoruz.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, “Biz burada barış için sevgi için insanlık için buradayız. Buradan bütün Balkanlara sesleniyorum, buradan sadece barış, insanlık ve Edirne mesajı gönderiyoruz.” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

Belediye Başkan Vekili Ertuğrul Tanrıkulu konuşmasında “Engel diye bir şey yoktur. İnsanların zihinlerindeki engelleri kaldırmamız gerekir.” dedi ve katkısı olan herkese teşekkür etti.

Vali Vekili Mustafa Ergün de konuşmasında bu etkinliği üçüncü kez düzenleyen Üniversitemize, Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük’e, Belediye Başkanlığı’na ve tüm hocalara teşekkür etti.

Açılış konuşmalarının ardından sahne alan Balkan Sanatları Ritm Grubu’nun gösterisini protokol ve konuklar büyük ilgiyle izledi. Dans yarışmaları ile başlayan oyunlar motor aktivite gruplarının yarışmaları ile devam etti. Gösterilerin ardından protokol tarafından sporculara madalyaları takdim edildi. 

Bu içerik 12 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1212 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017