GİRİŞİMCİLİĞİN YOL HARİTASI KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

53. ve 54. Hükümet Devlet Bakanı ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz’ın katıldığı “Girişimciliğin Yol Haritası Konferansı” 30 Kasım 2016 tarihinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile Üniversitemizin düzenlediği konferansa Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Bulgaristan Edirne Başkonsolos Yardımcısı Radoslava Kafedzhiyska, ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, TÜKSAM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ebru Boyacıoğlu, TOBB Edirne Kadın Girişimcilik Kurulu Başkanı Elmas Arslan ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Trakya Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma Merkezi(TÜKSAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ebru Boyacıoğlu konuşmacı Ayfer Yılmaz’ı tanıtarak başladığı konuşmasında Global Girişimcilik Haftası ve 5 Aralık 1934 tarihinde Türkiye’de Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkı Tanınmasının ortak noktası olduğu için bu tarihte böyle bir konferans düzenlemeyi uygun gördüklerini belirtti. Edirne’de kadınların iş yaşamına katılmasının %46 oranında gerçekleştiği bu oranın Türkiye ortalamasının üstünde fakat Dünya ortalamasının altında olduğunu belirtti.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasında “Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasında “Girişimciliği günün koşullarına uygun biçimde şekillendirerek bir güç haline getirmek istiyoruz. Yaş ortalaması 28 olan bir ülkeyiz. Şu anda 7 milyon üniversite öğrencimiz var. Girişimcilik ruhunu sindirebilmiş bir genç nesil Türkiye'yi inanılmaz yerlere götürecektir. Bu, üniversite çatısı altında başlayacak, ardından her sektöre yavaş yavaş yayılacaktır. Millet olarak yeteneklerimiz buna çok uygun. Yeter ki güzel örneklerle doğru yolda hareket edelim.” dedi.

Konferansa konuşmacı olarak katılan TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkan Yardımcısı Ayfer Yılmaz, Türk kadının hayata aktif olarak katılması çalışmalarının Cumhuriyetin ilk yılları ile başladığını fakat günümüzde hala istenilen seviyede olmadığını belirtti. Türkiye’de okuma yazma bilmeyen nüfusun 2.6 milyon olduğunu bunun 2.2 milyonunun kadınlar olduğunu, kadınların iş hayatına katılımının %27 seviyelerinde olduğunu ve kadınların iş hayatında etkinliğinin azaldığından bahsetti. Çeşitli araştırmalardan örnekler veren Ayfer Yılmaz işsizlik oranlarının azalması için büyümenin gerçekleşmesinin gerekliliğinden bahsederek bunun için tasarruf ve girişimciliği artırılmasını vurguladı. Girişimciliğin tarihsel gelişiminden ve tanımlarından bahseden Ayfer Yılmaz “Açık fikirli olun, yeniliklere açık olun, herkesin düşünmediğini düşünün, kesin kurallarla hareket etmeyin, yol haritası belirleyin, iş planları oluşturun, planlarınızı birkaç adı öteyi düşünerek gerçekleştirin ve sonunuzu düşleyerek işe başlayın. Kadınlarımız ve gençlerimiz artık harekete geçmeli. Girişimcilik içinde, sakın gözünde büyütme.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konferans öncesinde Ayfer Yılmaz, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu makamında ziyaret etti.
Bu içerik 30 Kasım 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 461 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017