EĞİTİM FAKÜLTESİ 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen Öğretmenler Günü Kutlama Programı 24 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Programa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Canım, Eğitim danışmanı şair ve yazar Ayhan Korkmaz ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü korosu bir konser verdi.

Programda Edirne Milletvekilleri Rafet Sezen ve Ergin Bircan’ın kutlama mesajları okundu.
Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan Canım “Uygulanan sistem ne olursa olsun değişmeyen bir tek şey var, o da bütün sistemlerin değişmeyen unsurunun öğretmen olması. Öncelik öğretmenin en iyi şekilde yetiştirilmesi olmalıdır. Öğretmenler ne kadar iyiyse sistemde o kadar başarılı olacaktır.” dedi.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun, ailesinde öğretmenler olduğunu söyleyerek öğretmenliğin ne kadar özverili ve meşakkatli bir meslek olduğunu yakından gözlemlediğini belirtti. Prof. Dr. Cem Uzun “Öğretmenlerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor.” dedi.

Eğitim danışmanı şair ve yazar Ayhan Korkmaz, konuşmasında “Hayatınızla ilgili destanı kendiniz yazmadığınız sürece başkalarının destanında noktalama işareti olmaya mahkumsunuz. Fareli köyün kavalcısı olmak kader değil tercihtir, kimileri yön çizer kimileri sadece takip eder. Öğretmen yön çizen ve takip edilen olmalıdır.” diyerek genç öğretmenlere bazı tavsiyelerde bulundu.

Konuşmaların ardından plaket takdimiyle tören son buldu.
Bu içerik 28 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 325 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..