EDEBİYAT FAKÜLTESİ 2014 -2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. MEZUNİYET TÖRENİ

Edebiyat Fakültesi 2014 -2015 Eğitim Öğretim Yılı Türk Dili ve Edebiyatı, Arkeoloji ve Sanat Tarihi Bölümleri Mezuniyet Töreni 09 Haziran 2015 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Törene Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Günşen, Dekanlar, Enstitü ve Yüksekokul Müdürleri, akademisyenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende, Üniversitemiz tanıtım sunumu izlendi. Ardından mezun öğrenciler adına Sevgi Erkin konuşma yaptı.

Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Günşen yaptığı konuşmada, mezun öğrencileri hayata uğurladıkları bu güzel günde büyük bir sevinç yaşadıklarını söyledi. Günşen “Bugün eğitim hayatınızın önemli bir sürecini tamamladınız. Artık aldığınız eğitim ile Ülkenize ve dünyaya karşı sorumlusunuz. Bundan sonra yapacağınız işlerde kariyer basamaklarını tırmanacak ve başarılar elde ederek bizleri, ailelerinizi gururlandıracaksınız. Değerli veliler, çocuklarınız tarih ruhu olan bir şehirde eğitim aldı,  ecdadımızın inşa ettiği kültür ve medeniyeti soludu. Şüphesiz Edebiyat Fakültemiz bölgenin yıldızıdır.” dedi ve mezun öğrencileri, aileleri ve hocaları kutladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük, konuşmasında mezun öğrencileri, aileleri ve hocalarını tebrik etti. Rektörümüz, “ Üniversitemiz sadece Balkanlara değil, dünyaya hizmet veren bir Üniversite. Edebiyat, Arkeoloji ve Sanat Tarihi okumak için Edirne’den daha güzel bir şehir olabilir mi? Edirne’nin her köşesinde edebiyat, sanat ve arkeoloji var. Edirne şairler şehridir” dedi. Mezun öğrencilere de seslenen Rektörümüz “Bundan sonra da ufkunuzu geniş tutun. Her zaman bilginin ve bilgeliğin yanında olun ve Edirne’yi hiç unutmayın.” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Yener Yörük konuşmasının ardından dereceye giren öğrencilere hediye verdi. Ardından mezun öğrencilere, mezuniyet belgelerinin dağıtıldı. Tören, öğrencilere meslek andı okutulması ile son buldu.

Bu içerik 09 Haziran 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 2241 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30