BÜKREŞ ÜNİVERSİTESİ ZİYARET EDİLDİ

Rektörümüz Romanya’nın en büyük üniversitelerinden biri olan Bükreş Üniversitesini ziyaret etti. Bükreş Üniversitesi Dış İlişkilerden sorumlu Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Sorin Costreie ve Dış İlişkiler ve Erasmus Koordinatörü Dr. Alina Cristovici ile 8 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz Bükreş’te bir araya geldi. Toplantıda heyetimize Bükreş Büyükelçimiz Sayın Koray Ertaş’ta eşlik etti.

Prof. Dr. Sorin Costreie 1864 yılında kurulan üniversitelerinin 35 bin üzerinde öğrenciye hizmet verdiğini, 19 fakülte 50 enstitüye sahip oluştuğunu ve Trakya Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan memnun olacaklarını ifade etti. Erasmus programına önem verdiklerini ve bu konunun öncelikli olması gerektiğini belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Edirne ve Üniversitemiz hakkında bilgi verdi ve Balkanlara önem verdiklerini, Romanya’daki Üniversiteler ile daha geniş alanlarda işbirliği yapmak istediğini ve en kısa zamanda eğitim ve araştırma konusunda ortak alanların belirlenerek anlaşmaların hayata geçirmesinin önemini vurguladı. Üniversitemizin, 2019’da Balkan Üniversiteler Birliği toplantısının Bükreş’te yapılması konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Ziyarette üniversiteler arası İkili Anlaşma Protokolü, Erasmus+ ve Mevlana Programı, ve Türkiye’deki burs imkanları hakkında görüşüldü. Toplantıda Mevlana Bursları ve eğitim hareketliliği, Trakya Üniversitesinin Balkan Politikası hakkında bilgi verildi. 
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 210 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30