BÜKREŞ ÜNİVERSİTESİ ZİYARET EDİLDİ

Rektörümüz Romanya’nın en büyük üniversitelerinden biri olan Bükreş Üniversitesini ziyaret etti. Bükreş Üniversitesi Dış İlişkilerden sorumlu Rektörü Yardımcısı Prof. Dr. Sorin Costreie ve Dış İlişkiler ve Erasmus Koordinatörü Dr. Alina Cristovici ile 8 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cem Uzun ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz Bükreş’te bir araya geldi. Toplantıda heyetimize Bükreş Büyükelçimiz Sayın Koray Ertaş’ta eşlik etti.

Prof. Dr. Sorin Costreie 1864 yılında kurulan üniversitelerinin 35 bin üzerinde öğrenciye hizmet verdiğini, 19 fakülte 50 enstitüye sahip oluştuğunu ve Trakya Üniversitesi ile işbirliği yapmaktan memnun olacaklarını ifade etti. Erasmus programına önem verdiklerini ve bu konunun öncelikli olması gerektiğini belirtti.

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu Edirne ve Üniversitemiz hakkında bilgi verdi ve Balkanlara önem verdiklerini, Romanya’daki Üniversiteler ile daha geniş alanlarda işbirliği yapmak istediğini ve en kısa zamanda eğitim ve araştırma konusunda ortak alanların belirlenerek anlaşmaların hayata geçirmesinin önemini vurguladı. Üniversitemizin, 2019’da Balkan Üniversiteler Birliği toplantısının Bükreş’te yapılması konusunda her türlü desteğe hazır olduklarını ifade etti.

Ziyarette üniversiteler arası İkili Anlaşma Protokolü, Erasmus+ ve Mevlana Programı, ve Türkiye’deki burs imkanları hakkında görüşüldü. Toplantıda Mevlana Bursları ve eğitim hareketliliği, Trakya Üniversitesinin Balkan Politikası hakkında bilgi verildi. 
Bu içerik 11 Eylül 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 265 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017