BALKAN SPOR OYUNLARI VE KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Balkan Üniversiteler Birliği Üniversitelerinin katılımı ile gerçekleşen Balkan Spor Oyunları ve Kültür Sanat Etkinlikleri 09 Mayıs 2016 tarihinde başladı. 8 ülkeden 15 Balkan Üniversiteler Birliği üyesi üniversitenin basketbol, masa tenisi, karate ve yüzme dallarında sporcuların yarışacağı etkinlik Balkan Kongre Merkezi önünde başladı. Burada Balkan Müzik ve Gösteri Sanatları Topluluğu dans gösterileri gerçekleştirdi.  Ardından protokol, akademisyenler, sporcular, üniversitemiz öğrenci toplulukları ve katılımcılar kortej eşliğinde 75. Yıl Spor Salonuna doğru yürüdü. 

75. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış etkinliğine Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Pişkin ile Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Ovidius Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bobe Alexandru, dekanlarımız, akademisyenler, idari personelimiz ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte üniversiteler ve takımları salona giriş yaptı ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta. Saraç’ın telgrafları okundu. Açılışta konuşan Rektörümüz bütün ülkeleri ve üniversiteleri teker teker selamladı. Ardından Balkan Spor Oyunları’na katılımın her yıl artmasını ve bu oyunların gelenekselleşmesini istediklerini belirten Rektörümüz 2 yıl önce kurulan Balkan Üniversiteler Birliği adına böyle bir organizasyonu yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. Rektörümüz sporda kazanan olmadığını söyleyerek tüm katılımcı takım ve üniversitelerin galip olduğunu sözlerine ekledi. Konuşmanın ardından üniversitemiz öğrencileri bir güreş gösterisi sergiledi.

Açılış konuşması sonunda üniversitemiz öğrencileri bir güreş gösterisi sergiledi.

Ardından Balkan Spor Oyunları açılış müsabakası Üniversitemiz ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında gerçekleştirildi. 2 gün sürecek olan etkinliğe katılan üniversiteler şu şekilde;
 1. Tetova State University - Makedonya
 2. Dzemal Bijedic University of Mostar - Bosna Hersek
 3. University of South-East Europe Lumina (Bucharest) - Romanya
 4. University of Shumen - Bulgaristan
 5. International University of Novi Pazar - Sırbistan
 6. Aristotle University of Thessaloniki - Yunanistan
 7. Sports University of Tirana - Arnavutluk
 8. Ovidius University of Constanta - Romanya
 9. Trakya University
 10. Kırklareli University
 11. Çanakkale Onsekiz Mart University
 12. İstanbul University
 13. Namık Kemal University
 14. İstanbul Teknik Üniversitesi
 15. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Açılıştan önce 08 Mayıs 2016 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde teknik toplantı gerçekleştirildi.
Bu içerik 09 Mayıs 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1532 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

REKTÖRÜMÜZ İLK EĞİTİM GÜNLERİNDE ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Üniversitemizde 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi 18 Eylül 2017 tarihinde başladı. Üniversite yaşamlarının ilk gününde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu öğrencileri yalnız bırakmayarak onlarla bir araya geldi. İlahiyat ve Mimarlık Fakültelerinde düzenlenen uyum programına katılan Rektörümüz öğrencilerle tanıştı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere “Bugün yeni ..

BURSA MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU'NDAN ZİYARET

Eski Sağlık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bursa Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu 15 Eylül 2017 tarihinde üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcı Vekilleri Ahmet Sezgin, Öğr. Gör. Hakan Akıncı bulundu.

SAĞLIK MÜZESİ’NDE MEHTER COŞKUSU

Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan; bilim, sağlık ve tıp merkezini bir arada bünyesinde bulundurması açısından eşsiz bir örnek olan Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi yaşayan müze konseptine uygun olarak sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. 15 Eylül 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Ahmet H..

REKTÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTE HASTANELERİ SAĞLIK HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Ankara’da 12 Eylül 2017 tarihinde YÖK Tıp Sağlık Konseyi çalışmalarına katıldı. Ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK üyeleri ve hastanesi bulunan 45 Üniversite rektörü ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından gerçekleştirilen Üni..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eyl
ARDA MESLEK YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Düzenleyen Birim: Arda Meslek Yüksekokulu Tarih: 21.09.2017  Perşembe Saat: 10.30-13.30  Yeni kayıt yapan 1.Sınıf öğrencilerimize yönelik -Üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun Tanıtımı -Öğrencilerle Tanışma Toplantısı -22.09.2017 Cuma günü, 10.00’da düzenlenecek Şehir Gezisinde - Karaağaç Yerleşkesi - Sultan II. Beyazıt Külliyesi - Şükrüpaşa Anıtı - Balkan Yerleşkesi