BALKAN SPOR OYUNLARI VE KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Üniversitemiz tarafından düzenlenen Balkan Üniversiteler Birliği Üniversitelerinin katılımı ile gerçekleşen Balkan Spor Oyunları ve Kültür Sanat Etkinlikleri 09 Mayıs 2016 tarihinde başladı. 8 ülkeden 15 Balkan Üniversiteler Birliği üyesi üniversitenin basketbol, masa tenisi, karate ve yüzme dallarında sporcuların yarışacağı etkinlik Balkan Kongre Merkezi önünde başladı. Burada Balkan Müzik ve Gösteri Sanatları Topluluğu dans gösterileri gerçekleştirdi.  Ardından protokol, akademisyenler, sporcular, üniversitemiz öğrenci toplulukları ve katılımcılar kortej eşliğinde 75. Yıl Spor Salonuna doğru yürüdü. 

75. Yıl Spor Salonunda gerçekleştirilen açılış etkinliğine Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Süleyman Pişkin ile Prof. Dr. Metin Aydoğdu, Ovidius Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bobe Alexandru, dekanlarımız, akademisyenler, idari personelimiz ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte üniversiteler ve takımları salona giriş yaptı ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ve Yüksek Öğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta. Saraç’ın telgrafları okundu. Açılışta konuşan Rektörümüz bütün ülkeleri ve üniversiteleri teker teker selamladı. Ardından Balkan Spor Oyunları’na katılımın her yıl artmasını ve bu oyunların gelenekselleşmesini istediklerini belirten Rektörümüz 2 yıl önce kurulan Balkan Üniversiteler Birliği adına böyle bir organizasyonu yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. Rektörümüz sporda kazanan olmadığını söyleyerek tüm katılımcı takım ve üniversitelerin galip olduğunu sözlerine ekledi. Konuşmanın ardından üniversitemiz öğrencileri bir güreş gösterisi sergiledi.

Açılış konuşması sonunda üniversitemiz öğrencileri bir güreş gösterisi sergiledi.

Ardından Balkan Spor Oyunları açılış müsabakası Üniversitemiz ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında gerçekleştirildi. 2 gün sürecek olan etkinliğe katılan üniversiteler şu şekilde;
 1. Tetova State University - Makedonya
 2. Dzemal Bijedic University of Mostar - Bosna Hersek
 3. University of South-East Europe Lumina (Bucharest) - Romanya
 4. University of Shumen - Bulgaristan
 5. International University of Novi Pazar - Sırbistan
 6. Aristotle University of Thessaloniki - Yunanistan
 7. Sports University of Tirana - Arnavutluk
 8. Ovidius University of Constanta - Romanya
 9. Trakya University
 10. Kırklareli University
 11. Çanakkale Onsekiz Mart University
 12. İstanbul University
 13. Namık Kemal University
 14. İstanbul Teknik Üniversitesi
 15. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi
Açılıştan önce 08 Mayıs 2016 tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde teknik toplantı gerçekleştirildi.
Bu içerik 09 Mayıs 2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 1597 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017