BALKAN MÜZİK TOPLULUĞU VE TUNA BOYUNDAN HALK OZANI MESUT TUNALI KONSERİ

Trakya üniversitesi Devlet Konservatuarı Balkan Müzik Topluluğu Ve Tuna Boyundan Halk Ozanı Mesut Tunalı 16 Kasım 2017 tarihinde Konseri Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Sanat Eğitim ve Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirildi. Konsere Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, akademisyenler, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.

Halk Ozanı Mesut Tunalı  ve Arş. Gör. Ümit Çavuş (Trompet), Uzm. Aras Poyraz. Açıkgöz (Kaval), Adnan Sever (Vurmalı Çalgılar), Berk Öner (Vurmalı Çalgılar), Emre Özlü (Keman), Batuhan Işık (Violonsel), Yüksel Hasan Zurna (Vurmalı Çalgılar), Atakan Uyuay (Klarnet), Batuhan Kaymaz (Piyano)’dan oluşan Balkan Müzikleri Topluluğu, Rumeli ezgilerinden oluşan bir repertuvar ile sanatseverlerin beğenisi topladı.  İki bölümden oluşan konserde Balkan Müzik Topluluğu ve Mesut Tunalı seslendirdikleri “Mezarının Önünde Al Yeşil”, “Ben Bir Ördek Olsam”, “Uykuda mısın Sevgili Yârim”, “Kış Nişanlım Sen Misin?”, “Evlerin Önünde Kara Kazan Kaynıyor” ve “Bahçelerde Bir Pınar” gibi sevilen Rumeli türküleri ile sanatseverlerin kulağının pasını sildi.

Tuna Boyu Rusçuk'ta yaşayan yerel Halk Ozanı'nın 170 kadar eseri Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Balkan Müzik Topluluğunca yeniden hayat buluyor. Trakya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Ahmet Hamdi Zafer tarafından kurulan Öğr. Gör. Sela Can Dökmeci tarafından yöneticiliği ve repertuar çalışmaları yapılan "Balkan Müzikleri Topluluğu" tarafından Tuna Boyundan Halk Ozanı Mesut Tunalı'ya ait derlenen türkülerden oluşan eserlerin yer aldığı bir CD çalışması gerçekleştirildi. Mesut Tunalı'ya ait eserlerden oluşan "CD" Üniversitemiz Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenmektedir.
Bu içerik 17 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 222 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÜNİVERSİTEMİZDE "END NOTE" EĞİTİMİ VERİLDİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından 12 Aralık 2017 tarihinde Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda bilimsel bilgileri toplama, saklama, paylaşma ile tez/makale yazma, atıf yapma, referans listeleri oluşturma gibi birçok özelliğiyle bilimsel araştırma sürecine yardımcı olan "EndNote" veri tabanı eğitim semineri gerçekleştirildi. Etkinliğe akademisyenler ve öğrenciler katıldı.Trak..

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..