AZERBAYCAN BAYRAK GÜNÜ KUTLAMASI

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği “9 Kasım Azerbaycan Milli Bayrak Günü” dolayısıyla Trakya Üniversitesi Bolcaana Yemekhanesi önünde kutlama programı düzenledi. Etkinliğe Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, akademisyenler ile Trakya Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı uluslararası öğrenciler başta olmak üzere çok sayıda öğrenci katıldı.

Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hakan Çalışkan, Azerbaycan ve Türkiye'nin iki kardeş ülke olduğunu söyleyerek dernek olarak her zaman uluslararası öğrencilerin yanında olduklarını belirten Çalışkan, "Trakya Üniversitesinde öğrenim gören Azerbaycanlı öğrenci kardeşlerimizle Azerbaycan Milli Bayrak Günü'nü kutluyoruz. Bayraklar ülkeler için şereftir, onurdur ve iyi bir şekilde temsil edilmeleri gerekir. Biz de kardeş ülkemiz Azerbaycan için bir aradayız." ifadelerini kullandı.

Trakya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Doktora Öğrencisi Aynura Bagirova, Azerbaycan bayrağının kabul edildiği gün anısına etkinlik gerçekleştirdiklerini, Türkiye’de kendilerini vatanlarında gibi hissettiklerini ifade ederek başladığı konuşmasında “Türkiye için vatan, bayrak nasıl bir anlam ediyorsa bizim için de aynı şeyleri ifade ediyor. Bugün bizler için önemli bir gün. Burası da bizim vatanımız ve bugünü hep birlikte kutluyoruz. Tek millet iki devlet diyoruz.” dedi.

Üniversitemiz Müzik Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Leman Hüseyinova da milli günlerini kutladıkları için mutlu olduğunu belirterek “Azerbaycan Bayrak Günü 1920 yılından beri Azerbaycan’da kutlanıyor. 2009 yılından beri de resmi olarak kutlanıyor. Bugün, üç renkli bayrağımızın milli bir gün olarak kabul gördüğü gün. Ülkemizde bugün bayram olarak kutlanıyor.” dedi.

Programa katılan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin yaptığı konuşmada "Trakya Üniversitesi adına Trakya Uluslararası Öğrenci Derneğine ve Üniversitemizde öğrenim gören Azerbaycanlı öğrencilerimize bu anlamlı etkinliği düzenledikleri için tebrik ediyor ve katılan herkese de teşekkür ediyorum. Azerbaycan'ın 9 Kasım Milli Devlet Bayrak Günü kutlu olsun. Yaşasın Türkiye Azerbaycan Kardeşliği." dedi.

Program, Azerbaycan şiirleri ve şarkılarının okunmasının yanı sıra katılımcılara sunulan ikramlarla son buldu.
Bu içerik 08 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 159 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017