AŞURELER REKTÖRÜMÜZ VE BAŞPEHLİVAN’DAN

Trakya Üniversitesi Öğrenci Toplulukları Buluşması 10 Ekim 2017 tarihinde Bolca Ana Yemekhanesi önünde gerçekleştirildi. Etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcıları Uzm. Ahmet Sezgin ile Öğr. Gör. Hakan Akıncı, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.  

Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun öğrencilere aşure dağıtımıyla başlayan programda Gastronomi Topluluğu Başkanı Hatice Yurttaş konuşmasında geçen yıl da aşure dağıtımı yaptıklarını belirterek Gastronomi Topluluğu’nun Uluslararası Gastronomi Festivali’nde madalya kazandığını sözlerine ekledi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu konuşmasında aşure dağıtımında ve topluluk buluşmalarında güzel bir ortam olduğunu ifade ederek bütün öğrencilerin kulüp faaliyetlerinde bulunmaları gerektiğini belirtti. Rektör “Topluluklara 3000’den fazla öğrencimiz üye. Öğrenci topluluklarımız geçen sene 300’den fazla etkinlik yaptılar. Bu sene hem üye sayımız artacak hem yeni kulüplerimiz olacak hem de etkinliklerimiz artacak. Gençler her şeyi yapabilecek güçteler.” dedi. Erhan Tabakoğlu yönetim olarak etkinliklerin her zaman takipçileri ve destekçileri olduğunu sözlerine ekledi.

Toplulukların hazırladığı stantları gezen Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu öğrencilerin çalışmalarına ilgi göstererek öğrencilerle sohbet etti. 

Üniversitemiz öğrencileri olan bu sene düzenlenen 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri Başpehlivanı İsmail Balaban ve kardeşi Turan Balaban da etkinliğe katıldı.

Bu içerik 11 Ekim 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 358 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

YENİ ÖĞRENCİMİZDEN TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 07-08 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı. 57 ilden 548 sporcu katıldığı şampiyonada Üniversitemiz Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2. sınıf öğrencisi Çiğdem Bora 78 kg. Türkiye Şampiyonu oldu.

YENİ TOPLU SES EĞİTİMİNDE TEMEL YAKLAŞIMLAR SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Eğitim Fakültemiz Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı seminer çalışmaları kapsamında 30 Kasım 2017 tarihinde Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bülent Halvaşi tarafından Toplu Ses Eğitiminde Temel Yaklaşımlar Semineri gerçekleştirildi. Müzik Eğitimi Ana Bilim Dalı öğretim elemanları ve &ou..

YENİ “MİCROSOFT EĞİTİM ÇÖZÜMLERİ VİZYONU” PANELİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz Eğitim Fakültesi bünyesinde kurulan Eğitim ve Teknoloji Topluluğu tarafından organize edilen “Microsoft Eğitim Çözümleri Vizyonu” paneli 12 Aralık 2017 tarihinde Türkan Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Panele, Eğitim ve Teknoloji Topluluğu Danışmanı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevli..

YENİ CUMHURBAŞKANIMIZDAN BATI TRAKYA'YA TARİHİ ZİYARET

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet Yunanistan’a gerçekleştirdiği resmi ziyaret kapsamında Atina temaslarını tamamlamasının ardından 08 Aralık 2017 tarihinde Batı Trakya toprağı Gümülcine’ye hareket etti. Dedeağaç Havaalanı'nda Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Yorgos Katrungalos ile Dışişleri Bakan Yardımcısı Yannis Amanitidis tarafından karşılanan Cumhurbaşkanımız karşılamanın ardından kara..