3. ULUSLARARASI BALKAN SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ VE 8. ULUSLARARASI KIRKPINAR SEMPOZYUMU

Trakya Üniversitesi ve Tetova Devlet Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Balkan Spor Bilimleri Kongresi ve 8. Uluslararası Kırkpınar Sempozyumu 04 Mayıs 2015 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde başladı. Açılışa Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, dekanlar, yüksekokul ve enstitü müdürleri, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Üniversitemiz tanıtım sunumu izlendi.

Açılışta Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlhan Toksöz Tetova Devlet Üniversitesi'nden Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Airi Jiba, Doç. Dr. Fadil Mamuti, Spor Bilimleri Derneği Asbaşkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Herkes İçin Spor Derneği Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, Prof. Dr. Elvira Dode, Romanya Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Dana Badau, Universe College Rektörü Prof.Dr. Dugagjin Sokoli birer konuşma yaptılar.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, üç yıl önce başlayan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Edirne'nin sadece bir kültür şehri olmadığını söyleyen Rektörümüz, Edirne'nin dünyanın en köklü spor oyunlarından biri olan Kırkpınar'a ev sahipliği yaptığını ve 3. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunlarına ev sahipliği yapacağını hatırlattı. Rektörümüz, katılımcıların tümüne başarılar diledi.

Açılış Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin yağlı güreş gösterisi ve Balkan Müzik ve Gösteri Sanatları Topluluğunun halk oyunları gösterisi ile son buldu.

Bu içerik 04 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1221 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017