3. ULUSLARARASI BALKAN SPOR BİLİMLERİ KONGRESİ VE 8. ULUSLARARASI KIRKPINAR SEMPOZYUMU

Trakya Üniversitesi ve Tetova Devlet Üniversitesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Balkan Spor Bilimleri Kongresi ve 8. Uluslararası Kırkpınar Sempozyumu 04 Mayıs 2015 tarihinde Balkan Kongre Merkezinde başladı. Açılışa Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman Pişkin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Sarıoğlu, dekanlar, yüksekokul ve enstitü müdürleri, akademisyenler ve idari personel katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Üniversitemiz tanıtım sunumu izlendi.

Açılışta Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. İlhan Toksöz Tetova Devlet Üniversitesi'nden Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Airi Jiba, Doç. Dr. Fadil Mamuti, Spor Bilimleri Derneği Asbaşkanı Prof. Dr. Mehmet Günay, Herkes İçin Spor Derneği Başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba, Prof. Dr. Elvira Dode, Romanya Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Dana Badau, Universe College Rektörü Prof.Dr. Dugagjin Sokoli birer konuşma yaptılar.

Açılışta konuşan Rektör Prof. Dr. Yener Yörük, üç yıl önce başlayan bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Edirne'nin sadece bir kültür şehri olmadığını söyleyen Rektörümüz, Edirne'nin dünyanın en köklü spor oyunlarından biri olan Kırkpınar'a ev sahipliği yaptığını ve 3. Balkan Özel Gereksinimli Çocuklar Spor Oyunlarına ev sahipliği yapacağını hatırlattı. Rektörümüz, katılımcıların tümüne başarılar diledi.

Açılış Kırkpınar Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinin yağlı güreş gösterisi ve Balkan Müzik ve Gösteri Sanatları Topluluğunun halk oyunları gösterisi ile son buldu.

Bu içerik 04 Mayıs 2015 tarihinde yayınlandı ve toplam 1175 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

REKTÖRÜMÜZ İLK EĞİTİM GÜNLERİNDE ÖĞRENCİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Üniversitemizde 2017-2018 Eğitim Öğretim Dönemi 18 Eylül 2017 tarihinde başladı. Üniversite yaşamlarının ilk gününde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu öğrencileri yalnız bırakmayarak onlarla bir araya geldi. İlahiyat ve Mimarlık Fakültelerinde düzenlenen uyum programına katılan Rektörümüz öğrencilerle tanıştı. Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, öğrencilere “Bugün yeni ..

BURSA MİLLETVEKİLİ DR. MEHMET MÜEZZİNOĞLU'NDAN ZİYARET

Eski Sağlık ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bursa Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu 15 Eylül 2017 tarihinde üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Edirne Milletvekili Rafet Sezen, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Cem Uzun, Prof. Dr. Mümin Şahin, Genel Sekreter Yardımcı Vekilleri Ahmet Sezgin, Öğr. Gör. Hakan Akıncı bulundu.

SAĞLIK MÜZESİ’NDE MEHTER COŞKUSU

Unesco Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan; bilim, sağlık ve tıp merkezini bir arada bünyesinde bulundurması açısından eşsiz bir örnek olan Üniversitemiz Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi yaşayan müze konseptine uygun olarak sosyal etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. 15 Eylül 2017 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Ahmet H..

REKTÖRÜMÜZ ÜNİVERSİTE HASTANELERİ SAĞLIK HİZMETLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Ankara’da 12 Eylül 2017 tarihinde YÖK Tıp Sağlık Konseyi çalışmalarına katıldı. Ardından Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK üyeleri ve hastanesi bulunan 45 Üniversite rektörü ile birlikte Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından gerçekleştirilen Üni..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

21
Eyl
ARDA MESLEK YÜKSEKOKULU ORYANTASYON PROGRAMI

Düzenleyen Birim: Arda Meslek Yüksekokulu Tarih: 21.09.2017  Perşembe Saat: 10.30-13.30  Yeni kayıt yapan 1.Sınıf öğrencilerimize yönelik -Üniversitemizin ve Yüksekokulumuzun Tanıtımı -Öğrencilerle Tanışma Toplantısı -22.09.2017 Cuma günü, 10.00’da düzenlenecek Şehir Gezisinde - Karaağaç Yerleşkesi - Sultan II. Beyazıt Külliyesi - Şükrüpaşa Anıtı - Balkan Yerleşkesi