2. ULUSAL TRAKYA ACİL TIP GÜNLERİ BAŞLADI

Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Çanakkale Üniversitesinin işbirliği ile Türkiye Acil Tıp Derneği tarafından düzenlenen 2. Ulusal Acil Tıp Günleri Sempozyumu 08 Eylül 2017 tarihinde Trakya Üniversitesinin ev sahipliğinde başladı. Bu yılki konusu Acil Serviste Travma olan sempozyum acil servis ile ilgilenen akademisyenlerden ve öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Trakya Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Burak Sayhan yaptığı açılış konuşmasında Trakya Üniversitesi ve Türkiye Acil tıp Derneğinin katkılarıyla ana teması travma olan bu sempozyumda herkesin bilgilerini güncelleyeceğini belirtti.

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tezel “İkincisini düzenlediğimiz Ulusal Acil Tıp Günleri bizim yüz akımız olmaya başladı. Acil tıp benim asistanlığımda biraz zor karşılanan, özellikle asistanlar için deyim yerindeyse ayaklarının geri geri giderek çalıştıkları yerlerdi. Daha sonraları gelişen tıp ve acil tıp anabilim dallarının kurulmasıyla bu alan gelişmeye başladı. 1997 yılından beri bu alanda eğitim veriyoruz. Alanın gelişmesi için üniversiteler arası bilgi akışı son derece önemli. Gelişen dünya ile insanoğlunun dünya üzerindeki hareketliliği arttı. Bu da hepimizi travmaya açık hale getirdi. Kazalar afetler gibi nedenlerle travmalar yaşanmaya başladı. Bugünkü sempozyumun bu alandaki gelişmelerle dolu dolu geçeceğine inanıyorum. ” diyerek düzenlenen sempozyumun önemine değindi.

Türkiye Acil Tıp Derneği Üyesi Prof. Dr. Erkan Gürsu “Birincisini Tekirdağ’da düzenlediğimiz Acil Tıp Günleri’nin ikincisi için Edirne’de bir araya geldik. Sonraki toplantıyı da Çanakkale’de yapmayı planlıyoruz. Burada travma ile ilgili her şeyi konuşacağız. Gözden kaçan ortopedik travmalardan bahsedeceğiz” diyerek söze başladı. Daha sonra Türkiye Acil Tıp Dergisi’nin başarılarından ve indekslendiği veri tabanlarından söz etti. Konuşmasının devamında “Çok sayıda komisyonumuz var, çok sayıda çalışma grubumuz var. Mezuniyet sonrası kurslar düzenliyoruz. Acil hasta bakımı, travma kursu, klinik toksikoloji kursu yeni açtığımız kurslar. 2017 yılında Kurs Günleri Kongresi yapıldı. Burada çok sayıda eğitimle küçük gruplar halinde çalışıyoruz. Alan için faydalı olduğunu düşündüğümüz Kurs Günleri Kongresini 2018 yılında da düzenleyeceğiz. Derneğimizin en önemli özelliklerinden birisi asistanlara olan ilgimiz. Onlar için asistan sempozyumları düzenliyoruz. Derneğimizin desteği ile birçok kitabın çevirisini yaptık. Sosyal sorumluluk projelerimiz var. Sağlık haftası ile ilgili çalışmalarımız var. Çocuklarımıza acil tıbbın önemini öğretmek istiyoruz” dedi.  Trakya Üniversitesine ve Hocalarımıza teşekkür eden Prof. Dr. Erkan Gürsu “Acil servisler sorun yeri değil insanlara huzur vermek içindir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Kişioğlu ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa İshak Yıldırım’a plaketleri verildi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

YENİ TETOVA ÜNİVERSİTESİNDEN ZİYARET

Makedonya Tetova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vullnet Ameti ve Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Arber Çeliku ile birlikte 19 Eylül 2017 tarihinde Üniversitemizi ziyaret etti. Ziyarette Dış İlişkilerden Sorumlu Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Cem Uzun, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ve Dış İlişkiler Danışmanı Prof. Dr. Hilmi İbar da katıldı. Bir sonraki toplantısı..

YENİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ ORYANTASYON PROGRAMI

Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesine 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılında yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon dersi gerçekleştirildi. 18 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirilen programa Dekanımız Prof.Dr. Ali Kemal Özdemir, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Özgür Er ve Yrd. Doç. Dr. Meltem Tekbaş Atay ile Fakültemiz Öğretim Üyeleri katıldı.Fakültemize yerleşen öğrencil..

YENİ REKTÖRÜMÜZ FEN VE MÜHENDİSLİK LİSANS PROGRAMLARI ZORUNLU İŞYERİ UYGULAMA EĞİTİMİ PROGRAMI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI’NA KATILDI

Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 20 Eylül 2017 tarihinde “Sanayinin Gelişmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”un 19. maddesinde yer alan yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerinin eğitimlerini uygulamalı şekilde tamamlamaları ile ilgili konuları görüşmek &uum..

YENİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTE ORYANTASYON PROGRAMI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine bu yıl yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz için düzenlenen oryantasyon programı kapsamında Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler, akademik ve idari personel ile 1.sınıf öğrencilerinin katılımı ile 20 Eylül 2017 tarihinde Prof. Dr. Fehmi Yıldız Konferans Salonu’nda tanışma ve bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Dekan Prof. Dr. Ayhan Gençler’in öğrencilere he..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

27
Eyl
ORYANTASYON

Düzenleyen Birim: Uzunköprü Uygulamalı Bilimler YüksekokuluTarih: 27 Eylül 2017Saat: 10.30