2. ULUSAL TRAKYA ACİL TIP GÜNLERİ BAŞLADI

Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi ve Çanakkale Üniversitesinin işbirliği ile Türkiye Acil Tıp Derneği tarafından düzenlenen 2. Ulusal Acil Tıp Günleri Sempozyumu 08 Eylül 2017 tarihinde Trakya Üniversitesinin ev sahipliğinde başladı. Bu yılki konusu Acil Serviste Travma olan sempozyum acil servis ile ilgilenen akademisyenlerden ve öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Trakya Üniversitesi Acil Tıp Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Burak Sayhan yaptığı açılış konuşmasında Trakya Üniversitesi ve Türkiye Acil tıp Derneğinin katkılarıyla ana teması travma olan bu sempozyumda herkesin bilgilerini güncelleyeceğini belirtti.

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tezel “İkincisini düzenlediğimiz Ulusal Acil Tıp Günleri bizim yüz akımız olmaya başladı. Acil tıp benim asistanlığımda biraz zor karşılanan, özellikle asistanlar için deyim yerindeyse ayaklarının geri geri giderek çalıştıkları yerlerdi. Daha sonraları gelişen tıp ve acil tıp anabilim dallarının kurulmasıyla bu alan gelişmeye başladı. 1997 yılından beri bu alanda eğitim veriyoruz. Alanın gelişmesi için üniversiteler arası bilgi akışı son derece önemli. Gelişen dünya ile insanoğlunun dünya üzerindeki hareketliliği arttı. Bu da hepimizi travmaya açık hale getirdi. Kazalar afetler gibi nedenlerle travmalar yaşanmaya başladı. Bugünkü sempozyumun bu alandaki gelişmelerle dolu dolu geçeceğine inanıyorum. ” diyerek düzenlenen sempozyumun önemine değindi.

Türkiye Acil Tıp Derneği Üyesi Prof. Dr. Erkan Gürsu “Birincisini Tekirdağ’da düzenlediğimiz Acil Tıp Günleri’nin ikincisi için Edirne’de bir araya geldik. Sonraki toplantıyı da Çanakkale’de yapmayı planlıyoruz. Burada travma ile ilgili her şeyi konuşacağız. Gözden kaçan ortopedik travmalardan bahsedeceğiz” diyerek söze başladı. Daha sonra Türkiye Acil Tıp Dergisi’nin başarılarından ve indekslendiği veri tabanlarından söz etti. Konuşmasının devamında “Çok sayıda komisyonumuz var, çok sayıda çalışma grubumuz var. Mezuniyet sonrası kurslar düzenliyoruz. Acil hasta bakımı, travma kursu, klinik toksikoloji kursu yeni açtığımız kurslar. 2017 yılında Kurs Günleri Kongresi yapıldı. Burada çok sayıda eğitimle küçük gruplar halinde çalışıyoruz. Alan için faydalı olduğunu düşündüğümüz Kurs Günleri Kongresini 2018 yılında da düzenleyeceğiz. Derneğimizin en önemli özelliklerinden birisi asistanlara olan ilgimiz. Onlar için asistan sempozyumları düzenliyoruz. Derneğimizin desteği ile birçok kitabın çevirisini yaptık. Sosyal sorumluluk projelerimiz var. Sağlık haftası ile ilgili çalışmalarımız var. Çocuklarımıza acil tıbbın önemini öğretmek istiyoruz” dedi.  Trakya Üniversitesine ve Hocalarımıza teşekkür eden Prof. Dr. Erkan Gürsu “Acil servisler sorun yeri değil insanlara huzur vermek içindir” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından İl Sağlık Müdürü Dr. Muhsin Kişioğlu ve Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Mustafa İshak Yıldırım’a plaketleri verildi.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017