10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 79. yılı sebebiyle 10 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemizde iki ayrı 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni gerçekleştirildi. Ayşekadın Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen ilk törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin, akademisyenler, idari personel ve öğrenciler katıldı.

Bu yıl Üniversitemiz Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen tören Atatürk Anıtına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin tarafından çelenk konulması ile başladı. Siren sesi ile başlayan Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Törende Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi öğrencilerinden Kübra Gül “Atatürk’ü Duymak”, Kadir Gönül ise “Mustafa Kemal’in Gök Yazıları” isimli şiiri okudu. Şiirlerin ardından Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Okutmanı Hasan Ali Cengiz, Atatürk’ün liderlik özellikleri ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından Menza Binası önünde gerçekleştirilen ikinci törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu, Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. H. Ahmet Tezel ile akademisyenler katıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Nuri Hatipoğlu’nun Atatürk Büstü’ne çelenk koymasıyla başlayan program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla devam etti.  

Törende bir konuşma gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. H. Ahmet Tezel “Bugün 10 Kasım 1938’de ölümsüzlüğe yol alan başta Cumhuriyet olmak üzere bizlere sunduğu eşsiz eserleriyle tüm dünyanın gözünde her gün biraz daha devleşen büyük önder Gazi M. Kemal Atatürk’ü anmak için bir aradayız.” dedi. Prof. Dr. H. Ahmet Tezel konuşmasına Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Ancak Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle son verdi.

Ardından günün anlam ve önemiyle ilgili Trakya Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Okutmanı Tarık Sarıoğlu bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından program sona erdi. 

Bu içerik 10 Kasım 2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 929 kez okundu.

Resimler

   Tüm Resimleri İndir

Diğer Haberler» Tüm Haberler

2017-2018 AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üniversitemiz 2017 – 2018 Akademik Yılı Açılış Töreni 14 Kasım 2017 tarihinde Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. Açılışa Vali Vekili Mustafa Karslıoğlu, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, , Rektör Yardımcılarımız Prof..

YENİ SRİ LANKA DEMOKRATİK SOSYALİST CUMHURİYETİ VE ÇEKYA ANKARA BÜYÜKELÇİLERİ'NDEN ÜNİVERSİTEMİZE ZİYARET

Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohiden Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı ile birlikte 17 Kasım 2017 tarihinde Üniversitemiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde düzenlenen “Sri Lanka- Türkiye İlişkileri” adlı konferansa katıldı. Konferansın tamamlanmasının ardından Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara B&..

YENİ SRİ LANKA VE TÜRKİYE İLİŞKİLERİ KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ

“Sri Lanka ve Türkiye İlişkileri” adlı konferans Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İsmail Hakkı İnan Konferans Salonu’nda 17 Kasım 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Konferansa Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pakeer Mohıdeen Amza, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyen ve öğrenciler katıldı.   S..

MİNİK MAKER’LAR İŞ BAŞINDA

Türk Ekonomi Bankası (TEB), “Minik Maker’ler İş Başında” projesi kapsamında, Edirne Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ve Şube Müdürü Mustafa Şahin, KÜSİ İl Temsilcisi ve Trakya Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yard. Doç. Dr. Oğuzhan Erdem, KOSGEB İl Müdürü Veysel Vural ve Trakya Teknopark Genel Müdürü Barış Kocabıyık Edirneli çocuklarla biraraya geldi..

Etkinlikler» Tüm Etkinlikler

23
Kas
1. ULUSLARARASI SAĞLIK BİLİMLERİ KONGRESİ

Kongre Erken Kayıt Tarihi  5 Kasım 2017 ve öncesiKongre Geç Kayıt Tarihi    5 Kasım 2017 sonrasıBildiri/Poster Son Gönderme Tarihi  5 Kasım 2017Bildiri/Poster Değerlendirme Sonuçları   10 Kasım 2017